W firmie TEUL – Transport Europa Logistics – transport ponadgabarytowy ma specjalne znaczenie. Wiemy bowiem, że zajmują się nim wyłącznie wykwalifikowane i profesjonalne firmy transportowe, których na rynku nie znajdziemy zbyt wiele. Duża problematyka związana z transportem pojazdów i rzeczy dużych i bardzo dużych skutkuje brakiem wymaganego doświadczenia praktycznego. W naszej firmie jest odwrotnie. Poznaliśmy transport ponadgabarytowy od każdej strony i tym samym możemy go zrealizować w praktycznie każdym przypadku.

Transport ponadgabarytowy jest wymagający dla przewoźnika i właśnie dlatego tak go lubimy!

Nie uznajemy półśrodków, dlatego transport ponadgabarytowy w naszej firmie jest realizowany nowoczesnymi i doskonale zachowanymi pojazdami o światowej renomie. Dzięki nim, dotarcie do celu jest pewne i zależne jedynie do wymagań klienta i ilości dostępnego czasu.

Nie obawiamy się trudności związanych z transportem ponadgabarytowym

Logistyczne działania związane z transportem ponadgabarytowym znakomicie ukazują nasz profesjonalizm. Stworzyliśmy tak precyzyjny i szczegółowy łańcuch logistyczny, że jakiekolwiek trudności z każdym dniem stają się nam coraz bardziej obce. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów, dlatego będąc licencjonowanym przewoźnikiem dysponujemy pełnymi pakietami ubezpieczeń komunikacyjnych. Jesteśmy świadomi wartości transportu ponadgabarytowego. Z naszych głównych zalet warto wymienić:

 • brak opłat początkowych,
 • pełne pakiety ubezpieczeniowe OCP i OCS chroniące towar i cały proces spedycji,
 • wszelkie licencje i zezwolenia umożliwiające nam świadczenie międzynarodowych usług transportowych,
 • pracownicy firmy TEUL udzielają odpowiedzi na temat zlecenia przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu,
 • dysponujemy systemami monitoringu przedmiotu zlecenia,
 • tworzymy przejrzyste i proste umowy,
 • transport pojazdów PTL i FTL.

Podstawą do rozpoczęcia procesu transportu ponadgabarytowego jest zawsze sporządzenie obustronnie przejrzystej umowy tyczącej się przewozu. Dbamy o to, by kontrakt był prosty, łatwy do zrozumienia i pozbawiony nieścisłości. Doskonale wiemy, że wielu przewoźników w swoich kosztorysach stosuje gwiazdki, wykluczenia oraz nieetyczne i nieeleganckie praktyki. U nas jest odwrotnie – dobro klienta i pełne zrozumienie stawiamy zawsze na pierwszym miejscu przy podpisywaniu formalnych dokumentów.

Nasza flota do transportu ponadgabarytowego zasługuje na szczególne uznanie

Profesjonalizmu firmy transportowej zawsze warto szukać w ich flocie. Ta dostępna w TEUL jest najwyższej klasy światowej. Dysponujemy jedynie wyselekcjonowanymi pojazdami, które mogą bez problemów i awarii przewozić największe i najcięższe ładunki, niemożliwe do transportu innymi środkami. Transport ponadgabarytowy jest w tej kwestii bardzo wymagający, a my – jako jedni z niewielu – dysponujemy środkami do jego realizacji w formach PTL i FTL. Transport ponadgabarytowy realizujemy:

 • ciężarówkami Mega-standard oraz mega BDE z rozsuwanymi drzwiami oraz innymi pojazdami do 24 ton ładowności,
 • ciężarówkami typu tandem – również do 24 ton,
 • autotransporterami i lohrami,
 • niskopodwoziami i platformami,
 • autolawetami,
 • busami do 12 europalet,
 • pomocne okażą się także wyciągarki i najazdy,
 • pojazdy są poddawane rygorystycznym przeglądom.

Towar odbieramy od sprzedawców prywatnych, placów firmowych czy też z miejsc trudnodostępnych. Duże doświadczenie zdobywane przez kilkanaście lat obecności na rynku pozwala nam realizować odbiór także z komisów, salonów samochodowych czy centrów logistycznych lub portów morskich. W tej kwestii panuje pełna dowolność. Co więcej, po drogach Europy stale krąży ponad setka naszych pojazdów, które aktualnie realizują zlecenie przewozu, w tym także transportu ponadgabarytowego.

Przestoje i trudności w transporcie ponadgabarytowym? Nie w TEUL!

Transport ponadgabarytowy bywa kosztowny i wymagający, lecz ze względu na setki zrealizowanych zleceń nie obawiamy się także najtrudniejszych. W systemie Door to Door oraz Just in Time łączymy krótki czas realizacji z bezstresowym odbiorem towaru z miejsca przeznaczenia ustalonego w toku sporządzania umowy. Niech za naszą rekomendację posłuży liczba 98% – to procent zleceń zrealizowanych w terminie ustalonym w kontrakcie. Co więcej, ta liczba ciągle wzrasta i staramy się, aby w przeciągu kilku lat osiągnęła 100%. Nasi doradcy udzielą na wszelkie pytania wyczerpujących informacji – zadzwoń już dziś i uzyskaj odpowiedzi na nurtujące kwestie.


Szybko i bezpiecznie

Elastycznie i tanio

Doradzamy, pomagamy

Nas interesuje jedynie perfekcyjna realizacja – nie półśrodki. Transportu dokonujemy na paletach, w zbiorczych lub jednostkowych opakowaniach, a także luzem i w BigBagach.

Zdobyte doświadczenie pozwala nam na zaoferowanie atrakcyjnych cen i elastycznego sporządzania kontraktu. Sprawdź sam.

Rozwiewanie wątpliwości to zadanie dla naszych pracowników – możesz do nich dzwonić 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu jako nasz klient i uzyskać bieżącą pomoc na temat zamówienia.

Jeśli masz już dosyć poszukiwania dobrych logistycznie rozwiązań dla przewożenia swoich maszyn, przeprowadzek sprzętu czy transportu innych, ciężkich urządzeń, to dobrze trafiłeś! Jesteśmy firmą, która zapewnia kompleksowe usługi w zakresie transportu, przewozu i przeprowadzek na życzenie klientów w całej Europie. Dzięki naszej mobilności nie będziesz musiał więcej przejmować się, że nie zdążysz czegoś przygotować lub przewieźć. Albo tym, że firma oferująca korzystne cenowo usługi znajduje się daleko od miejsca docelowego. Koniec z problemami tego typu! Możemy pomóc Ci w większości krajów europejskich. Oferujemy usługi transportowe obejmujące tereny Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Belgii, Danii, Holandii, Niemiec, a także wielu innych. Ponadto możesz się z nami skontaktować przez całą dobę. Nasza dostępność jest dla klientów kluczowa, ponieważ nie ograniczamy godzin pracy i można do nas zadzwonić o każdej porze dnia i nocy. Posiadamy około 100 pojazdów transportowych w całej Europie. Transporty są realizowane przez cały czas we wszystkich kierunkach.

Transport, przewóz, przeprowadzka

Dzięki długoletniemu doświadczeniu na rynku znamy potrzeby naszych klientów, wiemy, z jakimi problemami się borykają i jakie usługi najbardziej sobie cenią. Staramy się dopasować naszą ofertę do ich potrzeb, cały czas zwiększać naszą mobilność i zasięg usług, tak by każdego roku cieszyć się coraz większym gronem zadowolonych klientów. Nasza oferta jest bardzo bogata, ponieważ pomagamy klientom w wielu podbramkowych sytuacjach.

 • Posiadamy w swojej ofercie tiry, lohry, niskopodwozia, busy itp., które pomogą w przeprowadzkach czy przewozie niewymiarowych gabarytów.
 • Oferujemy autolawety do trudno dostępnych miejsc, dlatego nasi klienci nigdy nie są pozostawieni sami sobie.
 • Możesz skorzystać z pomocy wciągarek i najazdów, więc sytuacje beznadziejne należą już do przeszłości!
 • Potrzebujesz pomocy w odległym zakątku kraju? Nie przejmuj się! Oferujemy odbiór z każdego miejsca w danym państwie!
 • Możesz skorzystać z dostawy pod wskazany adres – jest to duże ułatwienie w przypadku przeprowadzek.
 • Przewóz aż do 24 ton! Można dzięki temu przewieźć naprawdę wiele rzeczy jednym transportem!
 • Jeśli życzysz sobie umowy przewozowej, nie ma żadnego problemu! Chcemy, abyś czuł się komfortowo w każdej sytuacji!
 • W trosce o bezpieczeństwo posiadamy OC spedytora i przewoźnika.
 • W ofercie znajduje się także system monitu przed lub po załadowaniu.
 • Nie musisz uiszczać żadnych przedpłat, co jest bardzo wygodne.
 • Za transport możesz zapłacić kierowcy przy odbiorze.
 • Nasze usługi obejmują także transport samochodów, motocykli, quadów, tradycyjnych skuterów, skuterów wodnych i śnieżnych, maszyn rolniczych, budowlanych.
 • Oferujemy także przeprowadzki z różnych zakątków wielu państw.
 • Przewozimy towary na paletach, ale także luzem. Nie ma żadnych ograniczeń.

Gdyby podsumować naszą ofertę, jest ona w pełni profesjonalna, realizowana w najkrótszym możliwym czasie. Nie trzeba umawiać się kilka miesięcy wcześniej, ponieważ jesteśmy świadomi, że zdarzają się nagłe, podbramkowe sytuacje, których nie da się przewidzieć. Dlatego z każdym rokiem zwiększamy swoją mobilność, aby pomóc jeszcze większej liczbie klientów, podjąć się jeszcze trudniejszych wyzwań i dojechać jeszcze dalej! Nasze 10-letnie doświadczenie sprawia, że klienci podczas trudnych sytuacji za każdym razem do nas wracają. Powierzają nam swoje dobytki, bo wiedzą, że dowieziemy je bezpiecznie pod wskazany adres. Przeprowadzają się z nami, transportują samochody, maszyny, przewożą towary mniejsze i większe. Wszystko, co robimy, robimy dla naszych klientów, którym chcemy pomóc nawet w najmniej dogodnej sytuacji.